Podsumowanie 2015 roku

with Brak komentarzy

Wszystkiego najlepszego dla moich Czytelników z okazji Nowego Roku 2016! 🙂

Postanowiłam przygotować dla Was moje subiektywne Podsumowanie 2015 roku, bo wszyscy lubimy czytać takie rankingi, prawda? 😉

Moja lista skupia się na rzeczach dobrych i fajnych, celowo ominęłam jakieś wtopy roku czy innych antybohaterów. Tyle z formalności, przejdźmy zatem do meritum 🙂

PODSUMOWANIE 2015 WG. PRZYTULENI.COM

Wydarzenie roku 2015 – I Ogólnopolska Konferencja Noszenia Dzieci

Komentarz: Wydarzenie zorganizowane przez Magdalenę Konieczkę, którą z tego miejsca pozdrawiam i jeszcze raz składam jej ponownie wyrazy uznania za pomysł i jego realizację wraz z całą ekipą sponsorów i partnerów. Już się nie mogę doczekać II edycji, świetny dobór tematów, prelegentów, bogato wyposażone stoiska z chustami i możliwość osobistego spotkania z wieloma osobami ze świata chustoweg0 i około-chustowego.

 

Chusty żakardowe roku 2015 – Firma Lenny Lamb

LL
Chusta Lenny Lamb – model gwiazdki niebieski z szarym

Komentarz: Przez długi czas kojarzyłam firmę Lenny Lamb głównie jako producenta sympatycznych pasiaczków, a jedynym żakardem, który znałam była kultowa koronka i jednorazowy wystrzał wielkiego „wow” przy wypuście galleonów. W tym roku pojawił się wysyp prześlicznych wzorów. Co więcej, ceny tych chust są bardzo przyjazne. Polecam gorąco, temat na pewno rozwinę w niedalekiej przyszłości w którymś z moich postów. Jeśli jesteście zainteresowani ślicznymi chustami żakardowymi bez drenażu portfela koniecznie zerknijcie do zakładki Chusty żakardowe Lenny Lamb.

 

Chusty pasiaste roku 2015 – Firma Pandabejbi

Komentarz: Pandabejbi mnie miło zaskoczyła, bo produkują godne polecenia chusty pasiaste, które z ręką na sercu polecam początkującym rodzicom. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości 🙂

 

Osoba Roku 2015 – Magdalena Szyszka

Komentarz: Magda udzieliła mi wywiadu, który możecie przeczytać w wywiadzie „Gdy niemożliwe staje się możliwe” i dowiedzieć się dlaczego postanowiłam uhonorować ją tytułem Osoby Roku 2015.

 

Inicjatywa Roku 2015 – #nicminiewisiNic Mi Nie Wisi

Komentarz: Magda Cichońska, autorka bloga Matka Córek, wypromowała w sieci hasło #nicminiewisi, które szybko zaczęło żyć własnym życiem i przerodziło się w symbol akcji. O co w niej chodzi, tak w skrócie? Chodzi o promowanie noszenia dzieci w chustach i nosidełkach ERGONOMICZNYCH, nie polecamy nosideł o wąskim panelu, czyli tak zwanych „wisiadłach”. Dlaczego nie? O tym dowiesz się z mojego artykułu „Społeczny dowód niesłuszności wisiadeł”.

 

Nosidełko Roku 2015 (dla dzieci mniejszych) – Storchenwiege Baby Carrier 2015

storchenwiege-baby-carrier-turquoise-2015-9d1
Storchenwiege Baby Carrier 2015 – zdjęcie producenta

Komentarz: Storchenwiege Baby Carrier 2015 to ulepszona wersja poprzedniego nosidełka tego producenta. Jeśli jesteście zainteresowani szczegółami technicznymi nosidełka to zapraszam do przeczytania fajnej, dogłębnej analizy Patrycji z bloga Chustodzieciaki. Tak na szybko to przytoczę tylko kilka zalet: szyte w całości z chusty, regulacja szerokości panela i stabilizacja boczna. Miodzio. Żałuję, że go nie było na rynku jak Gienio był mały.

 

Nosidełko Roku 2015 (dla starszaków) – Lenny Lamb Toddler

LL-toddler
Gienio śpiący w nosidełku Lenny Lamb rozmiar toddler – nosidełko szyte z chusty boska koronka

Komentarz: Firma Lenny Lamb oprócz tego, że produkuje fajne pasiaki i żakardy w swojej sprzedaży oferuje też nosidełka ergonomiczne. Miałam okazję przetestować rozmiar toddler, czyli nosidełko dla starszego dziecka, bo tylko takie jest dobre dla mojego ponad dwulatka. Znowu pozwolę sobie odesłać Was do bloga Chustodzieciaki, gdzie też Patrycja wzięła je pod lupę i dokładnie napisała dlaczego jest takie fajne. Mi najmocniej w pamięć zapadł super wygodny pas biodrowy, całość nosidełka szyta z chusty i świetne dopasowywanie się do dziecka.

 

 

Chustowy Blog Roku 2015 – Parenting69

Komentarz: Blog prowadzony jest przez Paulinę i Kacpra, rodziców dwóch dziewczynek w wieku 2 i 5 lat. Oboje noszą w chustach, najczęściej Paulina jest modelką Kacpra do zdjęć, ale czasami też role się odwracają 🙂 Polecam bloga ze względu na rzetelne recenzje chust różnorodnych producentów, ale też przepiękne zdjęcia! Parenting69 pisany jest w języku angielskim, jeśli chcecie poczytać coś więcej o Paulinie, Kacprze i ich dziewczynkach to warto wejść na ich polskiego bloga – Hania Chce Patyka.

pellicano-babywearing-wrap-Euriell-Osiria-Euriell-Anga-001-4526
Paulina i Kacper ze swoimi córeczkami w chustach Pellicano Baby (Euriell Osiria i Euriell Anga)

 

Chusto-zaskoczenie roku 2015 – polskie chusty ręcznie tkane

Komentarz: Fiddling Weaver, Magabi czy Weaving Imp to polskie firmy, które zaczęły tkać ręcznie chusty. Bardzo się cieszę, że nasz rodzimy rynek się pięknie zaczął rozwijać pod tym względem 🙂

Podsumowanie 2015 na blogu przytuleni.com

2015 rok był dla mnie przełomowy, ponieważ w lutym zrobiłam kurs doradczy na poziomie podstawowym, a w październiku – zaawansowany.

29 marca założyłam stronę przytuleni.com

14 kwietnia napisałam pierwszy artykuł „Od kiedy chusta”

Najpopularniejszym artykułem jest „Społeczny dowód niesłuszności wisiadeł” – od daty publikacji, czyli od 31.05.2015, do wczoraj miał 11 428 wejść.

Najwięcej Czytelników było na blogu 7 czerwca 2015 roku – 3084 osób, głównie za sprawą powyższego artykułu.

Dziękuję każdemu z Was!

W 2016 rok wkraczam z nową dawką motywacji, moim celem jest publikowanie jednego artykułu na tydzień 🙂 Trzymajcie kciuki!

Szykuję dla Was pewną nową jakość, myślę że w pierwszym kwartale 2016 roku czymś miłym Was zaskoczę 🙂

Szczęśliwego 2016 roku!